Slide toggle

Teretulemast HugoBaby Poodi

Siit leiad ainult eestimaiseid ja absoluutselt looduslikke tooteid.

Toodetes pole kasutatud värv-, säilitus-, ega muid kahjulikke aineid, mis võiksid lapse habrast nahka kahjustada ning tasakaalust välja viia.

Sul on Tekkinud Küsimusi?

24/7 e-pood Mustika 5, Haapsalu Localtrade OÜ, registrikood 11443640 info@hugobaby.ee

Meie Blogi

Milliseid koostisaineid peaks vältima nahahooldustoodetes?

Tahtsin täna natukene kirjutada meie toodetest ja sellest, millistel lisaainetel eriti hoolikalt silm peal hoida. Kuigi tänapäeva lapsevanemate teadlikkus on tublisti paranenud, peab ikka tihti pakenditel olevat infot luubiga taga otsima, et teada saada, mida ja mis koguses täpselt Sinu kasutatav toode sisaldab. Kuna valik kosmeetika hulgas on meeletult lai ja looduslikke ja vegan tooteid tekib turule üha rohkem ja rohkem, on täiesti loomulik, et inimene usaldab nö väljareklaamitud puhast toodet ja tihti ei vaatagi tagaküljele, mida toode tegelikult sisaldab. Ei saa ju ometi olla võimalik, et pisikesele lapsele või beebile mõeldud nahahooldustooted, mis on kirjaga – ei tekita allergiat, dermatoloogiliselt testitud, ei sisalda lõhna- ja värvaineid, on täis naftasaadusi ja muud keemiat, mis tegelikult võib tekitada allergiat ja ka muid tõsisemaid terviseseisundeid. Tegelikkus on aga see, et see kõik on võimalik! Soovitan Sul vaadata üle nii enda kui ka oma lapse kehahooldustooted 🙂

Meie kehahooldustooted valmivad kõik ainult sertifitseeritud ja kvaliteetsetest toorainetest- rafineerimata sheavõist ja kookosõlist, magusmandliõlist, kõrgklassilisest golden jojoba õlist. Shampoonides on kasutusel orgaaniline oliiviõli ja kanepiseemneõli, mis on äärmiselt maheda toimega.  Porgandiõli, mida kasutame päikesekaitsetoodetes, on eestimaise päritoluga. HugoBaby tooted sisaldavad õrna aroomi andmiseks erinevaid lastele sobilikke eeterlikke õlisid, need on 100% looduslikud ning neid ekstraheeritakse taimedest.

🌸HugoBaby beebishampoonid on 100% kõikide lisaainete ja kunstainete vabad, sisaldades ainult puhtaid taimseid koostisosi.

🌸 Meie toodetes on 0% parabeene, mis põhjustavad allergiaid ja nahaärritusi üha rohkematel lastel ja ka täiskasvanutel.
Parabeenid (Etylen, Metylene, Propylene, Putylene) – neid koostiosasid kasutatakse peamiselt kosmeetikatoote pikaajalise säilivuse tagamiseks. Nende kehasse jõudmisel peab keha neid hormoonideks ja neid on leitud erinevates vähkkasvajates. ! Parabeenid on antimikroobsed kemikaalid ja need võivad põhjustada allergiaid ja nahaärritust, nad on kasutusel säilitusainetena, pikendades toote eluiga ning nad takistades toodetes seente, bakterite ja mikroobide kasvamist, eriti soojades ja niisketes  tingimustes. Parabeenid sisalduvad 75-90% nahahooldustoodetes, isegi beebitooted ja mõned nn. “naturaalsed” tooted sisaldavad parabeene. Veenduge, et vähemalt kõik beebidele ja lastele pealekantavad tooted oleksid nende komponentide vabad

🌸 Meie toodetes on 0% sulfaate (SLS/SLES/ALES), mis küll vahutavad kõvasti, kuid eemaldavad nahalt kogu kaitsva kihi ja imenduvad väga sügavale naharakkudesse, rikkudes naha loomulikku tasakaalu ja mikrofloorat.

Enamasti toodetakse sulfaate naftast, tervisele ohutumad sulfaadid saadakse kookospähki ja teistest taimsetest õlidest, kuid tavaliselt on taimne päritolu ka pakendil märgitud. Sulfaate on kasutatud algselt autode, erinevate masinate ja põrandate pesuks, nüüd on nad aga laialdaselt kasutuses inimeste nahahooldusvahendites. Sulfaadid on väga tõhusad eemaldaja ja tekitavad suurt vahtu, mis tekitab tunde, et ta saab “puhtaks”. Probleem on aga selles, et niiviisi pestakse nahalt maha lisaks rasvadele ka kaitsekiht, mille tagajärjel jääb nahk ilma kaitsva bakteriaalse mikrofloorata. Kui SLS-i on toote koostises juba 0,5%, siis on see nahka ärritav ehk kahjulik. Šampoonides on sageli kahjulikku SLS-i peseva ainena enamasti 30-40%. SLS suudab tungida sügavale nahka ja see jääb sinna kauaks. SLSi leidub väga palju ka erinevates öko ja vegan jm märgistusega kehahooldustoodetes, kuna seda saab toota ka taimsetest koostisainetest. 

🌸 Meie toodetes on 0% kunstlikke säilitusaineid/värvaineid/lõhnaaineid, mis on kõige suuremateks allergeenideks!!! Ning võivad põhjustada ekstreemset nahaärritust, sügelust, peavalu, – pööritust, hingamisraskusi, lööbeid, oksendamist jm. Mineraalõlid aeglustavad samuti drastiliselt nahas D-vitamiini tootmisprotsessi, selle pikaajalisel kasutamisel kogunevad toksiinid ja bakterid naha sisse, mille tagajärjel tekivad komedoonid ja vistrikud ning nahk muutub elutuks.

Võivad olla koostisosade loetelus nimetatud kui: parfume, parfum, fragrance. HugoBaby tooted sisaldavad õrna aroomi andmiseks erinevaid lastele sobilikke eeterlikke õlisid, need on 100% looduslikud ning neid ekstraheeritakse taimedest.

🌸 Meie toodetes on 0% mineraalõli/parafiini/vaseliini/petrolaatumit või teisi kahjulikke koostisosasid, mis tekitavad nahale kileja kihi, ummistavad poore, ei lase nahal hingata ja muudavad selle kuivaks ja probleemseks.

Võivad olla koostisosade loetelus nimetatud kui: Mineral Oil, Petrolatum, Petroleum, Paraffin, Paraffinum Liquidum, Petroleum Jelly; eesti keeles: mineraalõli, petrolaatum, parafin, vaseliin. 

 

🌸 Kuna meie toodetes ei ole kasutusel sünteetilisi-keemilisi ühendeid, ei ole meie shampoonid ka 100% pisaravabad, kuid koostisosad on leebed ja ei tekita kogemata silma sattudes suurt kipitustunnet

🌸Tahan veel südamele panna, et suhtu alati skeptiliselt sõnasse “looduslik” või “vegan” “hüpoallergeenne” ja loe kindlasti pakendi tagaküljelt rohkemat infot. Reaalsus on näidanud, et isegi tuntud brändide “looduslikes” toodetes leidub sageli mineraalõlisid, SLS, parfüümi jm.

Miks siis aga kosmeetikatööstuses neid kahjulikke ühendeid nii massiliselt kasutatakse?
Vastus on lihtne- need on odavad ja täidavad hästi pakendit. Kuigi ükski nendest ühenditest ei ole otseselt keelatud, on nendele sätestatud piirnormid, kui palju tootes mingit ainet olla tohib, ilma et see märkimisväärset kahju teeks.

Arvestades aga seda, kui palju me tänapäeval puutume igapäevaselt kokku erinevate kemikaale sisaldavate vahenditega (seebid, pesugeelid, nõudepesuvahend, duššigeel, shampoon, palsam, maskid, meigieemaldusvahendid, näovesi, toonikud, pesugeel, näo- ja kehakoorija, hambapasta, kätekreem, näo- ja kehakreem, käte desinfitseerija jne), siis päeva lõpuks võib meie suurima organi, naha, kokkupuude kemikaalidega olla päris märkimisväärne ja organismi võib erinevate toodete kasutamisel koguneda päris suur hulk kahjulikke aineid. Sellest tulenevalt on kindlasti mõistlik teha teadlikud valikud ja nende ainete kogus igapäevaselt kasutatavates toodetes viia miinimumini.

 

 

 

Kuidas valida päikesekreemi?

Kõige parem päikesekaitse on vältida pikemaaegset päikese käes viibimist, eriti intensiivse päikesekiirguse ajal ehk kella 11 ja 16 vahel. Kui seda ei saa vältida, tuleks kasutada erinevaid päikesekaitsemeetodeid. Päikesekreemid on ainult osa sellest. Spetsiaalsed päikesekaitseriided (mis kaitsevad nii kuiva kui ka märga nahka), laia äärega peakate ning ultraviolettkiirgus-kaitsega päikeseprillid koos sobiva päikesekaitsekreemi kasutamisega suudavad meid päikese eest oluliselt paremini kaitsta.

Maapinnani jõudvas ultraviolettkiirguses eristatakse UVA ja UVB lainepikkusi. UVA on pikema lainepikkusega, tungib sügavamale nahka ning tekitab naha elastiini- ja kollageenikiudude lõhkumisega fotovananemist (kortse), samuti nahavähki. UVB on lühema lainepikkusega ning põhjustab päikesepõletust, naha sarvkihi paksenemist ja nahavähi tekkimist. Suviti moodustab 95% ultraviolettkiirgusest UVA ja 5% UVB osa, talviti on UVA osakaal koguni 98%.

SPF (sun protection factor) näitab kreemi võimet kaitsta nahka päiksepõletuse eest. Päikesekreem, mille peale on märgitud ainult SPF, kaitseb ainult UVB kiirguse eest. Mida suurem on päikesekaitsenumber, seda rohkem aega kulub päikesepõletuse kujunemiseks, mistõttu ollakse kauem päikese käes, olemata samas kaitstud UVA kahjuliku mõju eest. Soovitame kasutada päikesekaitsekreeme, mille peale on märgitud “Broad Spectrum SPF”, milline märgistus näitab, et kreem kaitseb nii UVB kui ka UVA kiirguse eest. Broad Spectrum SPF 30-50 päikesekaitsekreemid vähendavad ka naha fotovananemist, kui seda kasutatakse piisavas koguses (sageli kasutatakse kreemi soovitatavast kogusest palju vähem) ja koos teiste päikesekaitsemeetoditega. Ära ei tohi unustada ka huuli ja kõrvu! Ühtlasi soovitame valida päikesekreemi, mis sisaldab titaaniumdioksiidi või tsinkoksiidi (lastele mõeldud päikesekreemid). Pakkudes head füüsikalist kaitset UVA ja UVB kiirguse eest, võivad need jätta nahale valge kihi. Tasub meeles pidada, et ükski päikesekaitsekreem ei kaitse täielikult ultraviolettkiirguse eest!

Lastel tuleks päikesekreemile eelistada spetsiaalseid UPF-ga (ultraviolet protection factor) riideid. Lapsi ja noorukeid tuleb eriti hoolikalt päikesepõletuse eest hoida, kuna juba üks päikesepõletus enne 15. eluaastat kahekordistab melanoomi tekkeriski.

Oluline on teada, et UVA läbib klaasi, mistõttu ei kaitse tavaline auto- või aknaklaas UVA kahjuliku mõju eest. On uuritud melanoomiga patsiente, kes sõidavad palju autoga, ning selgunud, et parempoolse liiklusega riikides esineb vähikolle palju sagedamini just vasakul käsivarrel.

Soovitused kokkuvõttes:

  • vältida pikemaajalist intensiivse päikese käes viibimist (kella üheteistkümnest neljani);
  • vältida päikesepõletust;
  • mitte käia solaariumis;
  • kaitsta end igapäevaselt riiete, laia äärega peakatte, ultraviolettkiirguse kaitsega päikeseprillide ja päikesekreemiga “Broad Spectrum SPF 30+”. Päikesekreem tuleks nahale kanda umbes pool tundi enne päikese kätte minekut ning määrida uuesti 2 tunni möödudes või peale ujumist või intensiivset higistamist!
  • kontrollida oma nahka ja sünnimärke vähemalt üks kord kuus;
  • korra aastas, kui arst pole soovitanud tihedamini, lase oma arstil nahk ja sünnimärgid üle vaadata.

 

Allikas: Dr Niine Nahakliinik

Kuidas valida päikesekreemi

HugoBaby Kinkekomplektid

Armsad HugoBaby sõbrad!

Meil on teile hea uudis 🙂 Nüüdsest saate HugoBabylt tellida ka imearmsasti pakendatud kinkimiseks sobilikke komplekte. Ideaalne kingitus näiteks katsikule minekuks.
Kinkekomplekti võid kokku panna täiesti ise, valides just Sulle sobivad tooted kogu meie tootevalikust 🙂

Iga komplektiga läheb kaasa ka heade soovidega kaart ning šokolaad. Soovi korral saad kaardi teksti ka meile ise öelda. 
Kinkekompleti tellimiseks kirjuta meile info@hugobaby.ee

Beebi kõht on beebi teine süda

Leidsin hiljaaegu ühe väga vahva artikli Pere ja Kodust ja tahtsin seda ka Teiega, armsad sõbrad, jagada 🙂 Loodan, et saate siit nippe, et oma armsa beebi kõhuvaevusi veidikenegi leevendada 🙂

Väga paljudel beebidel (isegi kuni 40%) on esimestel elukuudel probleemiks gaasivalud. Nende käes vaevlev imik nutab, vehib käte ja jalgadega ning tihti on tema kõht punnis.
Mida teha, et beebi kõhuvaevuseid ennetada või kuidas leida nende vastu leevendust?

“Kõhugaasid võivad tekkida igas vanuses inimestel, kuid beebidel tekitab see tavaliselt rohkem valusid, sest nende soolestik ei ole veel välja arenenud ja nad ei suuda tekkinud gaase väljutada,” teab Tõnismäe Südameapteegi juhataja ja proviisor Külli Teder. Gaasivalude käes vaevlevat last tuleb kindlasti rahustada, kuid see võib olla teinekord päris keeruline. “Kui last lohutav ema muutub ise närviliseks, siis beebi tajub seda ning nutab veel rohkem. Sellisel juhul oleks hea, kui imikut aitaks rahustada isa või vanavanem,” ütleb proviisor.

Kuidas beebit aidata?

“Nutvat last võiks hoida näiteks püstises asendis süles. Samuti võiks tema kõhtu tasakesi kellaosuti liikumise suunas silitada,” ütleb Külli Teder. Proviisori sõnul rahuneb mõni beebi hoopis kõhuli asendis. “Näiteks on hea beebit hoida oma kõhu peal, nahk-naha kontaktis. Vahel aitab gaase väljutada ka lapse jalgade ettevaatlik painutamine vastu tema kõhtu,” soovitab Teder.

„Kõhumassaaž on paljude beebide probleemide leevendaja,” teab imetamisnõustaja, rasedusjärgne õde ja beebimassaaži õpetajaKadi Leppik, kes soovitab õppida oma beebile massaaži tegema juba seepärast, et sellisel juhul saab massaaži aja üle ise otsustada ning samal ajal luuakse lapsega ka side. “See on nahk naha vastas tegevus, Ema ja lapse vaheline aeg,” ütleb sarnaselt Südameapteegi proviisorile beebimassaaži õpetaja Leppik. Kõige parem on massaaži teha pärast hommikusi toimetusi. Kella 9 ja 10 paiku on nii ema kui lapse tuju hea. Massaaži võtete õppimise järel saab ema teha lapsele massaaži kohe pärast seda kui ta avastab lapse kehas pinged. „Lihaspingete korral minnakse tavaliselt füsioterapeudi juurde, kuid tihti on järjekorrad väga pikad. Sellisel juhul kulub massaaži tegemise oskus kindlasti marjaks ära,” ütleb Leppik.

Miks on massaaž beebidele oluline?

Beebit masseerides hakkab tema keha omastama 25% enam hapniku, mis on väga hea lapse füüsiliseks ja vaimseks arenguks. Lisaks aitab beebi masseerimine tagada lapsele hea une. Kadi Leppik soovitab kõhumassaaži koolikutele. „Koolikule viitab lapse vali, tundide pikkune nutt, mis kordub iga päev samadel kellaaegadel,” selgitab Leppik. „Sellisel juhul tasuks massaažiga alustada juba enne tavapärast nutmise alguse aega – see aitab lapsel koolikust üle saada,” soovitab Leppik.

Beebide kõhumassaaž on väga hea eelkõige beebide kõhuprobleemide korral. “Beebi kõht on beebi teine süda sellepärast, et kui beebil on kõht kinni või ükskõik mis teine mure kõhuga, on tal tuju halb ega taha ta ka midagi teha. Kõhumassaaž lõdvestab, aitab seedimist tööle saada ja paremini magama jääda.
Siinkohal tuleb appi HugoBaby massaažiõli 🙂

Millal teha beebile kõhumassaaži?

Kadi Leppik soovitab beebile kõhumassaaži teha iga päev, näiteks 10 minuti enne sööki, kuna see aitab lapsel tööle saada kogu seedimise. „Ka ainult rinnapiima söövad lapsed peaksid vähemalt kord päevas kakama,” ütleb Leppik ja lisab, et tihti arvatakse, et korra nädalas kakamine beebide puhul on normaalne, kuid tegelikult see nii ei ole. „Sama moodi on täiskasvanud enesetunne halb kui nädala jagu vetsus roojamas ei käi,” selgitab Leppik, miks lapsed tihti kõhuvaevuste korral röögivad. Massööri sõnul hakkab laps kakama iga päev kui talle igapäevaselt kõhumassaaži teha.

Kõhumassaaži võiks teha näiteks siis kui minnakse pikemale autosõidule. Kadi Leppiku sõnul on lapsed auto turvatoolis sundasendis ning tihti röögivad nad seepärast, et nende kõht hakkab istudes valutama. „Mõni beebi röögib juba enne turvatooli tõstmist, kuna ta teab alateadlikult, et ta saab seal päris kaua olema,” ütleb Leppik. Seepärast soovitab Leppik lapsele kõhumassaaži teha enne pikemale autosõidule minemist. „Tihti on nii, et kui beebi pole sel päeval veel kakanud, hakkab tema seedimine tööle ja mähkme saab ära vahetada juba enne sõidu algust,” selgitab Leppik ja lisab, et ilmselt jääb beebi autos magama, kuna tal on hea olla. Lisaks soovitab Leppik teha iga poole tunni või 45 minuti tagant autopeatusi, laps turvatoolist välja võtta ja beebi kõhtu mudida.

Kõhumassaaž on imeline abimees samuti ka lennureiside ajalÖeldakse, et lendamise ajal lähevad beebil kõrvad lukku. Ei lähe ikka küll,” ütleb imetamisnõustaja, rasedusjärgne õde ja beebimassöör Kadi Leppik. „Lapsed ei röögi seepärast, et neil oleksid kõrvad lukus. Asi on selles, et nende kõht läheb lihtsalt gaase täis,” selgitab ta ja lisab, et ka osadel täiskasvanutel läheb lennureisi ajal seedimine korrast ära. „Ka täiskasvanud võiksid sellisel juhul kõhtu enne ja lennu ajal mudida,” soovitab Leppik. „Kui lapsel on hea, siis ta ei nuta ja sellisel juhul on hea olla ka endal ja kõigil kaasreisijatel.”

Millist abi saab gaasivalude vastu apteegist?

Beebi gaasivalude korral saab abi ka apteegist, kus käsimüügis on saadaval simetikooni sisaldavad tilgad. “Simetikoon lagundab suured gaasimullid väiksemateks ning need väljuvad loomulikul teel,” ütleb Südameapteegi proviisor Külli Teder ja lisab, et toimeaine ise ei imendu, vaid see väljutatakse organismist muutumatul kujul. Külli Teder soovitab anda kõhugaaside korral beebidele simetikooni sisaldavaid tilku iga imetamise või toidukorra eel. Tilgad võib anda väikese lusikaga beebile otse suhu või segada vähese vedelikuga või pudelitoidu sisse. “Ravimit tuleb anda järjepidavalt, sest kui ravimi kasutamisse jäävad sisse pausid, siis ei pruugi beebi gaasivalud leeveneda,” selgitab Teder.

Südameapteegi proviisor soovitab emadel ka oma toitumist jälgida. “Tavaliselt tekitavad emal ja beebil gaase samad toitained ehk kui emal tekivad gaasid mõne toidu söömisel, siis tekivad gaasid sellest ka beebil,” ütleb Teder. Proviisori sõnul on üldjuhul teada, et beebile võivad gaase tekitada kohv, kange tee, koolajoogid, šokolaad, pähklid, kaunviljad, kapsas, mõned puuviljad ja mahlad (õun, pirn, ploom, tsitruselised). Samuti räägitakse, et vältida võiks sibulat, küüslauku ja teisi tugeva maitsega toiduaineid, mis omakorda võivad mõjutada rinnapiima maitset. “Kui imik ei talu piimavalku, võib ema poolt tarbitud piim tekitada lapsel gaase, kõhulahtisust ja -valu,” ütleb Teder, kelle sõnul võib vahel beebi gaasivalusid leevendada ka taimetee, näiteks kummeli-, ristiköömne- või piparmünditeega.
Külli Tederi sõnul tunnetavad emad tavaliselt ise ära, kas ja millise toiduaine peale nende beebil gaasivalud tekivad. “Kui emale tundub, et beebi nutab pärast mõne toiduaine söömist rohkem kui tavaliselt, siis oleks mõistlik seda toiduainet ühe nädala jooksul vältida ning seejärel uuesti proovida. Kui ikkagi beebi nutab, siis püüda seda toiduainet oma menüüs vältida,” ütleb Teder.

Allikas: Pere ja Kodu

HugoBaby sünnilugu

Aastal 2017, kui sündis pisike HugoBaby, olin nagu vastne esmakordne ema ikka…arvasin, et kõike peab olema võimalikult palju. Mida rohkem, seda uhkem. Varusin erinevaid potsikuid ja totsikuid, spreiga ja pumbaga, kehakreeme ja näokreeme, vahtusid ja shampoone…

Kuna aga meie pisikesel HugoBabyl oli alguses probleeme väga kuiva nahaga ja arstide soovitusel vajas nahk tugevat niisutust, tuli kindlasti seda talle ka pakkuda.

Sel hetkel, kui oma kümmekonna kreemituubi seast ühtki sobivat ei leidnud, hakkasin ma mõtlema- MIKS ometi olin ma nii palju asju ostnud?? Olin ju täielik reklaamiohver. Lisaks sellele tuli pojakesel poekraami kasutamisest tugev lööve ja ketendav nahk sai kasu asemel hoopis kahju.

Siis hakkasin asja rohkem uurima, vaatasin, mida need tooted reaalselt sisaldavad. Ja ütlen ausalt, enam ma neid oma beebi nahale kindlasti määrida ei soovinud.

Niisiis, tuli kuskilt leida sobivad tooted, mida aga ei olnud, olid sobivad tooted…

Tahtsin midagi puhast, maalähedast, LIHTSAT, ilma lõhnata ja värvita. Midagi kerget. Ja ohutut.

Egas midagi, panin lapse ööunne, otsisin vanad kooli konspektid välja (teadsin, et farmaatsia õppimine tuleb millalgi kasuks), lugesin juurde teadusartikleid ja uurimusi ning panin kokku oma enda esimese kreemi.

Kuna kreem tuli välja päris mõnus ja tundus pojale sobivat, proovisin üha uusi ja uusi kreeme kokku segada.

See pisike nõiaköök hakkas mulle aga üha enam meeldima. Seejärel mõtlesin, et miks mitte jagada oma leide ka teiste emadega, kes võib-olla on samuti kimpus, kuna poeriiulitel olevad tooted võtavad silmist kirjuks ning võib- olla ei soovi ka nemad oma lapse nahale igasugust “tööstuslikku kraami”  panna.

Mõeldud, tehtud- jäi üle luua päris oma bränd. Nii sündiski HugoBaby- lihtne, kerge, ohutu. Armastuse ja hingega loodud tooted 🙂

Alguses tegin kreeme ainult oma tuttavatele ning enda lapsele, aga huvi kreemide vastu muutus üha suuremaks ning siis tuligi mõte teha oma pisikene e-pood.

Minu jaoks on äärmiselt oluline, et tooted, mida oma pisikesele peale määrin, oleksid täiesti ohutud ja looduslikud. Sellepärast on meie toodetele tehtud vajalikud uuringud ja ohuhinnangud.

Kuna kreemide tegemine mulle nii väga meeldib, valmistan iga toote ülima pühendumusega. Panen sinna sisse nii palju hoolt ja armastust kui saan 🙂

Kui Sul on küsimusi mõne toote kohta või sooviksid saada lisainfot, kirjuta mulle julgelt!

Kui soovid saada kreemi oma soovi järgi, võid mullesamuti kirjutada 🙂

Olen avatud koostööpakkumistele ja muudele ideedele. Samuti ootan tagasisidet toodete kohta, ainult nii saan pakkuda seda, mis Teile kõige rohkem meeldib 🙂

Ikka armastusega,
Kristi

Beebide Nahahooldus

Beebide ja väikelaste nahk erineb meie, täiskasvanute, nahast olulisel määral.
Kuigi ka beebide nahk salvestab niiskust ja kaitseb neid erinevate bakteriaalsete infektsioonide eest, on nende nahk esimesel eluaastal palju õhem ja hapram.
Nahk muutub tugevamaks lapse esimese eluaasta lõpuks.
Beebide nahk on esimestel elukuudel väga vastuvõtlik kõikidele mürgistele ainetele, kuna naha kaitsebarjäärid pole veel korralikult välja arenenud.
Ka kõik teised elundid on alles arenemisjärgus. Näiteks neerud ja maks, mis on põhilisteks toksiinide väljutajateks, arenevad esimesel eluaastal hoogsalt ning ei suuda veel lapse habrast nahka piisaval määral keskkonna kahjulike mõjude eest kaitsta.
Seega võib väita, et beebide nahk on esimesel eluaastal eriti habras ning nende nahahooldus peaks olema väga puhas ja õrn.
Meie, täiskasvanud, oleme harjunud paljude erinevate “beebilõhnadega”.
Need lõhnaained, mida lisatakse beebipuudritesse ja shampoonidesse, võivad meile olla küll väga nostalgilised, pakkudes äratundmisrõõmu ja turvatunnet, kuid kahjuks on paljud sellised lõhnad saadud söe ja petrooleumi baasil sünteetilistest kemikaalidest.
Need võivad valla päästa erinevaid nahaseisundeid, näiteks ekseemi või teisi allergilisi reaktsioone. Seega põhjustavad tugevate lõhnaainetega tooted lapsele tihti ebamugavustunnet ja nahaärritust.
Meie HugoBaby tiim on oma toodete loomisel kasutanud ainult puhtast loodusest pärit tooraineid, mida on kasutatud juba iidsetest tsivilisatsioonidest alates.
Puhas kookosõli, sheavõi, mandliõli jpm ei mõju lapse nahale kunagi kahjustavalt, vaid on toitvad ja niisutavad beebi õrna nahka.
Kõik tooted on lõhnaainete vabad, oleme kasutanud vanemate laste toodetes väga vähesel määral rahustava lavendliõli lõhna.

 

HugoBaby tooted aitavad kaitsta ja niisutada lapse habrast nahka looduslikul moel 😉