Slide toggle

Teretulemast HugoBaby Poodi

Siit leiad ainult eestimaiseid ja absoluutselt looduslikke tooteid.

Toodetes pole kasutatud värv-, säilitus-, ega muid kahjulikke aineid, mis võiksid lapse habrast nahka kahjustada ning tasakaalust välja viia.

Sul on Tekkinud Küsimusi?

24/7 e-pood Mustika 5, Haapsalu Localtrade OÜ, registrikood 11443640 info@hugobaby.ee

Tahtsin täna natukene kirjutada meie toodetest ja sellest, millistel lisaainetel eriti hoolikalt silm peal hoida. Kuigi tänapäeva lapsevanemate teadlikkus on tublisti paranenud, peab ikka tihti pakenditel olevat infot luubiga taga otsima, et teada saada, mida ja mis koguses täpselt Sinu kasutatav toode sisaldab. Kuna valik kosmeetika hulgas on meeletult lai ja looduslikke ja vegan tooteid tekib turule üha rohkem ja rohkem, on täiesti loomulik, et inimene usaldab nö väljareklaamitud puhast toodet ja tihti ei vaatagi tagaküljele, mida toode tegelikult sisaldab. Ei saa ju ometi olla võimalik, et pisikesele lapsele või beebile mõeldud nahahooldustooted, mis on kirjaga – ei tekita allergiat, dermatoloogiliselt testitud, ei sisalda lõhna- ja värvaineid, on täis naftasaadusi ja muud keemiat, mis tegelikult võib tekitada allergiat ja ka muid tõsisemaid terviseseisundeid. Tegelikkus on aga see, et see kõik on võimalik! Soovitan Sul vaadata üle nii enda kui ka oma lapse kehahooldustooted 🙂

Meie kehahooldustooted valmivad kõik ainult sertifitseeritud ja kvaliteetsetest toorainetest- rafineerimata sheavõist ja kookosõlist, magusmandliõlist, kõrgklassilisest golden jojoba õlist. Shampoonides on kasutusel orgaaniline oliiviõli ja kanepiseemneõli, mis on äärmiselt maheda toimega.  Porgandiõli, mida kasutame päikesekaitsetoodetes, on eestimaise päritoluga. HugoBaby tooted sisaldavad õrna aroomi andmiseks erinevaid lastele sobilikke eeterlikke õlisid, need on 100% looduslikud ning neid ekstraheeritakse taimedest.

🌸HugoBaby beebishampoonid on 100% kõikide lisaainete ja kunstainete vabad, sisaldades ainult puhtaid taimseid koostisosi.

🌸 Meie toodetes on 0% parabeene, mis põhjustavad allergiaid ja nahaärritusi üha rohkematel lastel ja ka täiskasvanutel.
Parabeenid (Etylen, Metylene, Propylene, Putylene) – neid koostiosasid kasutatakse peamiselt kosmeetikatoote pikaajalise säilivuse tagamiseks. Nende kehasse jõudmisel peab keha neid hormoonideks ja neid on leitud erinevates vähkkasvajates. ! Parabeenid on antimikroobsed kemikaalid ja need võivad põhjustada allergiaid ja nahaärritust, nad on kasutusel säilitusainetena, pikendades toote eluiga ning nad takistades toodetes seente, bakterite ja mikroobide kasvamist, eriti soojades ja niisketes  tingimustes. Parabeenid sisalduvad 75-90% nahahooldustoodetes, isegi beebitooted ja mõned nn. “naturaalsed” tooted sisaldavad parabeene. Veenduge, et vähemalt kõik beebidele ja lastele pealekantavad tooted oleksid nende komponentide vabad

🌸 Meie toodetes on 0% sulfaate (SLS/SLES/ALES), mis küll vahutavad kõvasti, kuid eemaldavad nahalt kogu kaitsva kihi ja imenduvad väga sügavale naharakkudesse, rikkudes naha loomulikku tasakaalu ja mikrofloorat.

Enamasti toodetakse sulfaate naftast, tervisele ohutumad sulfaadid saadakse kookospähki ja teistest taimsetest õlidest, kuid tavaliselt on taimne päritolu ka pakendil märgitud. Sulfaate on kasutatud algselt autode, erinevate masinate ja põrandate pesuks, nüüd on nad aga laialdaselt kasutuses inimeste nahahooldusvahendites. Sulfaadid on väga tõhusad eemaldaja ja tekitavad suurt vahtu, mis tekitab tunde, et ta saab “puhtaks”. Probleem on aga selles, et niiviisi pestakse nahalt maha lisaks rasvadele ka kaitsekiht, mille tagajärjel jääb nahk ilma kaitsva bakteriaalse mikrofloorata. Kui SLS-i on toote koostises juba 0,5%, siis on see nahka ärritav ehk kahjulik. Šampoonides on sageli kahjulikku SLS-i peseva ainena enamasti 30-40%. SLS suudab tungida sügavale nahka ja see jääb sinna kauaks. SLSi leidub väga palju ka erinevates öko ja vegan jm märgistusega kehahooldustoodetes, kuna seda saab toota ka taimsetest koostisainetest. 

🌸 Meie toodetes on 0% kunstlikke säilitusaineid/värvaineid/lõhnaaineid, mis on kõige suuremateks allergeenideks!!! Ning võivad põhjustada ekstreemset nahaärritust, sügelust, peavalu, – pööritust, hingamisraskusi, lööbeid, oksendamist jm. Mineraalõlid aeglustavad samuti drastiliselt nahas D-vitamiini tootmisprotsessi, selle pikaajalisel kasutamisel kogunevad toksiinid ja bakterid naha sisse, mille tagajärjel tekivad komedoonid ja vistrikud ning nahk muutub elutuks.

Võivad olla koostisosade loetelus nimetatud kui: parfume, parfum, fragrance. HugoBaby tooted sisaldavad õrna aroomi andmiseks erinevaid lastele sobilikke eeterlikke õlisid, need on 100% looduslikud ning neid ekstraheeritakse taimedest.

🌸 Meie toodetes on 0% mineraalõli/parafiini/vaseliini/petrolaatumit või teisi kahjulikke koostisosasid, mis tekitavad nahale kileja kihi, ummistavad poore, ei lase nahal hingata ja muudavad selle kuivaks ja probleemseks.

Võivad olla koostisosade loetelus nimetatud kui: Mineral Oil, Petrolatum, Petroleum, Paraffin, Paraffinum Liquidum, Petroleum Jelly; eesti keeles: mineraalõli, petrolaatum, parafin, vaseliin. 

 

🌸 Kuna meie toodetes ei ole kasutusel sünteetilisi-keemilisi ühendeid, ei ole meie shampoonid ka 100% pisaravabad, kuid koostisosad on leebed ja ei tekita kogemata silma sattudes suurt kipitustunnet

🌸Tahan veel südamele panna, et suhtu alati skeptiliselt sõnasse “looduslik” või “vegan” “hüpoallergeenne” ja loe kindlasti pakendi tagaküljelt rohkemat infot. Reaalsus on näidanud, et isegi tuntud brändide “looduslikes” toodetes leidub sageli mineraalõlisid, SLS, parfüümi jm.

Miks siis aga kosmeetikatööstuses neid kahjulikke ühendeid nii massiliselt kasutatakse?
Vastus on lihtne- need on odavad ja täidavad hästi pakendit. Kuigi ükski nendest ühenditest ei ole otseselt keelatud, on nendele sätestatud piirnormid, kui palju tootes mingit ainet olla tohib, ilma et see märkimisväärset kahju teeks.

Arvestades aga seda, kui palju me tänapäeval puutume igapäevaselt kokku erinevate kemikaale sisaldavate vahenditega (seebid, pesugeelid, nõudepesuvahend, duššigeel, shampoon, palsam, maskid, meigieemaldusvahendid, näovesi, toonikud, pesugeel, näo- ja kehakoorija, hambapasta, kätekreem, näo- ja kehakreem, käte desinfitseerija jne), siis päeva lõpuks võib meie suurima organi, naha, kokkupuude kemikaalidega olla päris märkimisväärne ja organismi võib erinevate toodete kasutamisel koguneda päris suur hulk kahjulikke aineid. Sellest tulenevalt on kindlasti mõistlik teha teadlikud valikud ja nende ainete kogus igapäevaselt kasutatavates toodetes viia miinimumini.

 

 

 

About the Author:

testi test test